2021 Yılının En Hızlı Büyüyen Eğitim Markası

S – VATAN markasının felsefesinden ve adını sıkça duyduğumuz VMOD eğitim sisteminin içeriğinden kısaca bahsedebilir misiniz ?

Verimli, akademik, teknolojik, akılcı, nitelikli eğitimin öncüsü olarak kurgulanan Vatan eğitim kurumları ; elde ettiği başarılar, kültür, sanat ve spora yapmış olduğu yatırımlar, vermiş olduğu kaliteli eğitim, en ince ayrıntısıyla düşünülmüş fiziki yapılar, her geçen yıl kendini yenileyen güçlü altyapı ve donanımıyla eğitimin vatanı haline gelmiştir.

Devamı

Pandemi sürecinde öz denetim becerisi

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını ülkemizde de yaşanıyor. Koronavirüs sürecinde yayılmayı önlemek için bir takım önlemler alınıyor. Bu önlemlerin başında yayılma hızını engellemek için insanları yakın temastan uzak tutmak geliyor.

Devamı

Sınava Hazırlıkta Yapılması Gerekenler

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı)
Sınava 2 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Bu yıl pandeminin gölgesinde 2,5 milyondan fazla genç YSK (Yüksek Öğretim Sınavına) girecek. Her ne kadar sınav gruplarına eğitim büyük oranda yüz yüze yapılmış olsa da sınava girecek adayların sağlıklı bir hazırlık süreci geçirmediği aşikâr.

Devamı

Çocuklarda Ağlama Davranışı

Çocuklarda ağlama davranışı genellikle istedikleri şeyleri karşısındaki kişiye kabul ettirebilme davranışlarından biri olarak düşünülmektedir. Ancak bununla birlikte ağlama davranışının çeşitli nedenleri olabilmektedir. Bu davranış çocuk için ne ifade eder, ağlamasının sebebi nedir üzerinde durulması gereken noktalardan biridir.

Devamı

Okul Öncesi Eğitim

Okul öncesi eğitimde nasıl bir eğitim modeli uyguluyorsunuz?
Vatan Anaokulları sınıflarımızda çocuklarımızın tüm gelişimsel alanlarını destekleyen (bedensel, bilişsel, sosyal ve duygusal, özbakım) proje ve oyun temelli, mizaç özelliklerine uygun karma bir eğitim programı uygulanmaktadır.

Devamı

Nedir Bu Duygusal Zeka?

Duygusal zeka, duyguların size karşı değil, sizin için çalışmasını sağlar.

‘IQ’ ile ölçülen zeka, insanların okul ve iş yaşamındaki başarısını belirleyen değişmez bir etken midir? Öyleyse, neden yüksek IQ’lu insanlar, ortalama IQ’ya sahip insanlara göre hayatta daha başarısız olabiliyor?

Devamı

Onlar Bize Emanet!

Hayvan hakları, hayvanların tümünün ya da bir kısmının kendilerine ait bir özerkliğe sahip oldukları ve acıdan kaçınma gibi temel çıkarlarının tıpkı insanların temel çıkarlarının korunduğu gibi korunması gerektiğini savunan fikirdir.

Devamı

Kadınların 4 Büyük Sorunu

Eğitimde kadın yönetici olmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir?
Eğitim bir milletin en temel ve vazgeçilmez unsuru olmakla birlikte dinamik özelliğiyle ön plana çıkmakta ve önemini korumaktadır.

Devamı

Eğitimin Vatanı’nda İnovatif Eğitim Öne Çıkacak

Vatan Eğitim Kurumları Genel Müdürü olarak göreve başlayan Orhan Dağhan, kurumun kısa ve orta vadeli hedeflerini artı eğitim’e anlattı. 2023 Cumhuriyetin 100. Yılında 223 eğitim kurumuna ulaşacaklarını belirten Dağhan, Vatan’ın eğitim yaklaşımında inovatif eğitimin merkezde olacağını söyledi.

Devamı
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this