2021 Yılının En Hızlı Büyüyen Eğitim Markası

S – VATAN markasının felsefesinden ve adını sıkça duyduğumuz VMOD eğitim sisteminin içeriğinden kısaca bahsedebilir misiniz ?

Verimli, akademik, teknolojik, akılcı, nitelikli eğitimin öncüsü olarak kurgulanan Vatan eğitim kurumları ; elde ettiği başarılar, kültür, sanat ve spora yapmış olduğu yatırımlar, vermiş olduğu kaliteli eğitim, en ince ayrıntısıyla düşünülmüş fiziki yapılar, her geçen yıl kendini yenileyen güçlü altyapı ve donanımıyla eğitimin vatanı haline gelmiştir.

Devamı

Eğitimin Vatanı’nda İnovatif Eğitim Öne Çıkacak

Vatan Eğitim Kurumları Genel Müdürü olarak göreve başlayan Orhan Dağhan, kurumun kısa ve orta vadeli hedeflerini artı eğitim’e anlattı. 2023 Cumhuriyetin 100. Yılında 223 eğitim kurumuna ulaşacaklarını belirten Dağhan, Vatan’ın eğitim yaklaşımında inovatif eğitimin merkezde olacağını söyledi.

Devamı

Pandeminin Etkileri

2019 senesinin Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan Koronavirüs (covid 19) tüm dünyada beklenmediği kadar yaşamın tüm alanlarını fazlasıyla etkiledi etkilemeye de devam ediyor.

Devamı

Okul Aile Dayanışmasının Önemi

Öğrenme-öğretme sürecine ilişkin olarak okul başarısını artıran faktörler üzerinde yapılan araştırmalar, okul başarısı üzerinde okul-aile dayanışmasının önemli bir etkiye sahip olduğunu göstermektedir.

Devamı

Helikopter Ebeveynlik

Helikopter ebeveynlik; çocuğa aşırı odaklanan, ihtiyaç duyulandan daha fazla yardım eden, çocuğun hayatını planlamaya ve yönetmeye çalışan, çocuğun çözebileceği sorunları çocuk adına çözen ve çözmeye çalışan, müdahaleci ve mükemmeliyetçi anne baba tutumlarına sahip ebeveynler için kullanılan bir terimdir. Bu ebeveynler kar küreyici aileler olarak da bilinmektedirler.

Devamı

Oyunla Oyun Olmaz

Çocuğun ilk ve en önemli sosyal çevresi, aile ortamıdır. Ailede anne baba ile geçirilen nitelikli beraberlik ve anne baba çocuk arasındaki paylaşımlar, çocuk gelişimi açısından oldukça anlamlıdır. Gelişen teknoloji ve günümüz yaşam koşullarındaki farklılıklar, anne baba ve çocuk arasındaki sosyal etkileşimi de etkilemiş görünmektedir.

Devamı

Siber Zorbalık

Siber zorbalık nedir ?
Siber zorbalığı bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak kasıtlı olarak birinin duygularını incitmek biçiminde tanımlayabiliriz. Bu süreçte pek çok çevrimiçi ortam kullanılıyor; e-posta, cep telefonları, anlık mesajlar, çevrimiçi anket siteleri ve oyun siteleri, sohbet odaları (günümüzde WhatsApp ve benzeri programlar çağdaş sohbet odalarını oluşturuyor), sosyal ağlar (Instagram, Facebook vb.) ve kişisel bloglar bu ortamların en sık kullanılanlarıdır.

Devamı

Okul Öncesi Çocuklarda Sorumluluk

Sorumluluk; erken çocukluk çağından kendini göstererek başlayan, yaşa, cinsiyete ve gelişim düzeyine uygun olarak görevlerini yerine getirmesidir. Sorumluluk bilinci, aşamalı olarak zamana yayılıp gelişen bir beceridir. Çocuklar bir andasorumluluk sahibi kişiler olmazlar. Bireysel özellikler belirleyici olsa da; sorumluluk duygusu genel olarak süreç içinde öğrenilen ve kazanılan bir beceridir.

Devamı
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this