VATAN LİSELERİ

Vatan Liselerinde öğrenciler yetenekleri doğrultusunda doğru seçimi yapmaları sağlanır…

Eğitimde yeni bir çağ başlıyor…
Uzun yılların dershane birikimini özgün lise sistemine uyarlayan okullarımızda öğrencilerimize akademik lise eğitiminin yanında kademelere yayarak üniversite hazırlık programı sunulur.

Vatan liselerinin tamamı dijital sınıflarında teknolojik altyapısı hazırlanmış modüler yayınlar kullanılır ve dersler görsel bir zenginlik içerisinde öğrencilere aktarılır.
Tam öğrenme eğitim anlayışını benimseyen okullarımızda ders dışında yapılan sınıf etütleri, ek dersler, yazılı çalışmaları ve birebir soru çözümleri ile her öğrencinin tam olarak öğrenmesi sağlanır.
Ders dışı sosyal aktiviteler, kulüp çalışmaları, meslek atölyeleri, geziler ve spor faaliyetleriyle öğrencilerin yenilenmeleri, dinlenmeleri ve eğlenmeleri sağlanır.
Etkin rehberlik, danışmanlık ve kişiye özel takip sistemiyle öğrencileri üniversite hayallerine kavuştururken bir yandan da gerçek yaşama, geleceğe hazırlar.

Vatan Liseleri Eğitim Sistemi

 • Eğitim Modeli
 • Lise Eğitim Modeli

    

   NEDEN VATAN LİSELERİ

   Sınav hazırlık sürecinde öğrenciyi sosyal, kültürel, sportif ve aktif kıldığı için Üniversite sınavlarına tam hazırlık programı uyguladığı için Teknolojiyle barışık modüler sistemli güncel yayınlar kullandığı için Yıllardır dershane birikimini özgün okul sistemine en iyi şekilde uygulayabildiği için Teknolojiyi etkin kullanarak dijital sınıflarda tam öğrenme sağladığı için Etkin rehberlik ve güçlü danışmanlık anlayışıyla kişiye özel takip sistemi uyguladığı için.

   ÇİFT KADEMELİ EĞİTİM Vatan Liselerinde eğitim

   I. kademe 9. ve 10.sınıfları, II. Kademe 11. ve 12.sınıfları kapsar.
   I. kademede temel akademik eğitim verilir ve MEB müfredatı anlatılır.
   II. kademede akademik eğitime paralel üniversite sınavlarına hazırlık eğitimi sunulur.

   ETÜTLER –EK DERSLER – SORU ÇÖZÜMLERİ Tam öğrenme eğitim anlayışını benimseyen okullarımızda ders dışında yapılan sınıf etütleri, ek dersler, yazılı çalışmaları ve birebir soru çözümleri ile her öğrencinin tam olarak öğrenmesi sağlanır. Her sınav sonucunda eksik konu analizi yapılarak öğrencilerimize kişiye özel çalışma planı sunulur.

   SINAVLARA TAM HAZIRLIK 4 yıllık temel lise eğitim sürecinde farklı kademelerde değişik eğitim programları uygulanır. Öğrencilerimiz liselerimizde bir yandan gerekli akademik eğitimi alırken bir yandan üniversite sınavlarına hazırlanır ve tüm bunlar için başka ekstra bir kuruma ihtiyaç duymaz. 11. Sınıflarda eğitim okul açılış tarihinden 2 hafta önce başlar. Bu süreçte 10.sınıftaki önemli konuların tekrarı yapılır. 12.Sınıflarda eğitim okul açılış tarihinden 4 hafta önce başlar. Bu süreçte YGS-LYS eğitimi yapılır. Uygulama yarıyıl tatilinde de 1 hafta devam eder. Vatan liselerinde; Hafta içi tüm gruplarda ders yapılır. Hafta içi ve hafta sonunda bazı gruplarda ihtiyaçlar ve planlamalar doğrultusunda etütler, ek dersler, pekiştirmeler ve soru çözümleri vardır. Cumartesi günleri etüt, sınav, sosyal aktivite ve sportif faaliyetlerle değerlendirilir.

   DİL EĞİTİMİ Vatan liselerinde; Yabancı dil eğitiminde ana dil eğitim ile aynı kurallar uygulanır. Öğrencilerimiz sınıf ortamında özel uygulamalarla öğrendiklerini pekiştirir. Sınıf eğitimi, online dersler ve dijital içerikle zenginleştirilir. Dünyaca ünlü dil yayınları kullanılır.

   REHBERLİK VE DANIŞMANLIK Gelecek planlarınızı birlikte yapıyoruz. Vatan Liselerinde öğrencilerimiz eğitsel, bireysel ve kariyer danışmanı olmak üzere 3 farklı danışman öğretmen tarafından takip edilir.

   Eğitsel Danışman: Öğrencinin sınıf içi davranışları, arkadaş ve öğretmenleriyle ilişkileri ve ders öğretmenlerinden gelen bilgi akışını denetler. Kariyer Danışmanı: Kariyer eğilimi tespiti, kariyer haritalarının belirlenmesi, ilgi ve yetenek analizi, hedef belirleme, zaman yönetimi, sınav sistemi bilgilendirmesi gibi konularda görev yapar. Bireysel Danışman: Güdülenme oluşturma, öğrenme stillerini belirleme, sına kaygısını ve stresini yönetme gibi konularda öğrencilere yardımcı olur. TEKNOLOJİ Vatan Liselerinde teknolojik sınıflarımızda; Apple TV, tablet ve akıllı tahta kullanılarak dijital eğitim verilmektedir. Dersler teknolojik alt yapı ile donatılmış dijital sınıflarda işlenmektedir. Dijital alt yapısı hazırlanmış ders materyalleri, akıllı tahta ve özel sistemlerle öğrencilerimize aktarılmaktadır. Öğrencilerimize alanında yetkin ve teknolojiye hakim deneyimli ders öğretmenlerimiz ders anlatmaktadır.

   LİSEGO Vatan Liseleri LİSEGO kurumsal kullanıcısıdır. Lisego Kurumsal; lise öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş olan yalnızca üye okullara sunulan ilk ve tek eğitsel-yönetsel çözümler bütünüdür. Vitamin’in üreticisi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından üretilmiştir. 9. ve 10.sınıflar için Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Dil Anlatım, Tarih ve Coğrafya derslerini kapsayan Lisego’da tüm dersler Milli Eğitim Bakanlığı öğretim programıyla uyumludur.

   İnteraktif etkinlikler

   Canlandırmalar Videolu çözümlü örnekler Tarihte zaman çizelgesi Konu ve ünite tarama testleri Metinsel anlatımlar

  • Sosyal Etk.
  • Sosyal Etkinlikler

   Öğrencilerin ders dışı zamanlarda sosyalleşmesi, yoğun çalışmaları sonucu oluşan stresi atmaları hedeflenir.

   Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ilkesinden hareketle düzenlenen müsabakalar ve çeşitli spor faaliyetleri ile öğrencilerimiz deşarj olmaktadır.

   Öğrencilerimiz takım halinde çalışma ve sorumluluk alma duygularını geliştirmek için ilgi ve istekleri doğrultusunda kulüp çalışmalarına katılmakta ve adeta yenilenmektedir.

  • Çift Kad. Eğitim
  • Çift Kademeli Eğitim

  • Etüt ve Ek Dersler
  • Etütler, Ek Dersler, Soru Çözümleri

  • Sınavlara Haz.
  • Sınavlara Tam Hazırlık

   4 yıllık temel lise eğitim sürecinde farklı kademelerde değişik eğitim programları uygulanır.

   Öğrencilerimiz liselerimizde bir yandan gerekli akademik eğitimi alırken bir yandan üniversite sınavlarına hazırlanır ve tüm bunlar için başka ekstra bir kuruma ihtiyaç duymaz.

   • 11. Sınıflarda eğitim okul açılış tarihinden 2 hafta önce başlar. Bu süreçte 10.sınıftaki önemli konuların tekrarı yapılır.
   • 12. Sınıflarda eğitim okul açılış tarihinden 4 hafta önce başlar. Bu süreçte YGS-LYS eğitimi yapılır. Uygulama yarıyıl tatilinde de 1 hafta devam eder.

   Vatan liselerinde;

   • Hafta içi tüm gruplarda ders yapılır.
   • Hafta içi ve hafta sonunda bazı gruplarda ihtiyaçlar ve planlamalar doğrultusunda etütler, ek dersler, pekiştirmeler ve soru çözümleri vardır.
   • Cumartesi günleri etüt, sınav, sosyal aktivite ve sportif faaliyetlerle değerlendirilir.
  • Dil Eğitimi
  • Dil Eğitimi

  • Rehberlik
  • Lise Rehberlik ve Danışmanlık

   Gelecek planlarınızı birlikte yapıyoruz.

   Vatan Liselerinde öğrencilerimiz eğitsel, bireysel ve kariyer danışmanı olmak üzere 3 farklı danışman öğretmen tarafından takip edilir.

   Eğitsel Danışman: Öğrencinin sınıf içi davranışları, arkadaş ve öğretmenleriyle ilişkileri ve ders öğretmenlerinden gelen bilgi akışını denetler.

   Kariyer Danışmanı : Kariyer eğilimi tespiti, kariyer haritalarının belirlenmesi, ilgi ve yetenek analizi, hedef belirleme, zaman yönetimi, sınav sistemi bilgilendirmesi gibi konularda görev yapar.

   Bireysel Danışman: Güdülenme oluşturma, öğrenme stillerini belirleme, sına kaygısını ve stresini yönetme gibi konularda öğrencilere yardımcı olur.

  • Tekn. Eğitim
  • Teknolojik Eğitim

  • Lisego
  • Lisego

   Vatan Liseleri LİSEGO kurumsal kullanıcısıdır.

   Lisego Kurumsal; lise öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş olan yalnızca üye okullara sunulan ilk ve tek eğitsel-yönetsel çözümler bütünüdür. Vitamin’in üreticisi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından üretilmiştir.

   9. ve 10. sınıflar için Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Dil Anlatım, Tarih ve Coğrafya derslerini kapsayan Lisego’da tüm dersler Milli Eğitim Bakanlığı öğretim programıyla uyumludur.

   • İnteraktif etkinlikler
   • Canlandırmalar
   • Videolu çözümlü örnekler
   • Tarihte zaman çizelgesi
   • Konu ve ünite tarama testleri
   • Metinsel anlatımlar
  • Fiziksel İmkanlar
  • Fiziksel İmkanlar

   Previous Next
   Close
   Test Caption
   Test Description goes like this