image
VATAN EĞİTİM KURUMLARI

Neden Vatan

Okulumuzun adını oluşturan Verimli, Akademik, Teknolojik, Akılcı ve Nitelikli Eğitim anlayışı ile 18 yıl önce çıktığımız yolculuğumuzda, bugün binlerce öğrenciye eğitim – öğretim sağlıyoruz.

18 Yıllık Deneyim

Yeniçağın Nitelikli ve Akademik Eğitim Modeli
21. yüzyıl kuşağı öğrencilerimize “yaparak, yaşayarak öğrenme” metodu ile ezberden uzak bir eğitim sistemi sunuyoruz. Böylece düşünen ve araştıran, içinde bulunduğu potansiyelin ve yeteneklerin farkında olan, planlı yaşayan, hayattaki değişimlere kolayca ayak uydurabilecek eğitim ve donanıma sahip bireyler yetiştiriyoruz.

Modern Sınıflarda Eğitim ve Teknolojiyi Birleştirir
Görselliği hedef alan bilgi teknolojileri ile hedefimiz kalıcı eğitim sağlamak. Okullarımızda dersleri, teknolojik alt yapı ile donatılmış dijital sınıflarda işliyoruz. Ayrıca özel teknolojik sistemler ile öğrencilerimizin okul dışında da okuldaki tüm bilgilere istedikleri an ve yerde erişimini sağlıyoruz. Ayrıca temizlik ve güvenlik önlemleri alınmış, öğrencilerin ergonomilerine yönelik tasarlanmış modern sınıflarımızda, öğrencilerimize modern ve sağlıklı eğitim veriyoruz.

Öğrenme Sürecini Öğrenciye Göre Bireyselleştirir
Okulumuzda öğrencilerimizin bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak, onlara uygun yöntemlerle öğrenme sürecini kolaylaştırıyoruz. Kişisel öğrenme analizleri, öğrenciye uygun ders çalışma stilleri, özel çalışma programları ve ihtiyaç analizi ile birebir öğrenim sürecini takip ediyoruz.

Her Öğrenci Rehberlik ve Kariyer Planlama Uzmanlarınca Takip Edilir
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik birimimiz ile okullarımızda eğitim gören tüm öğrencilerimiz ile yakından ilgileniyoruz. Okulumuz bünyesinde yer alan uzmanlarımız ile yaş gruplarına yönelik ayrı çalışmalar sürdürüyor. Okul içerisinde yaşanan süreçler ve sonuç odaklı yaklaşımlar eğitsel danışmanlarımız, sınav kaygısı, öğrenme stillerinin belirlenmesi üzerine bireysel danışmanlarımız, lise yaş grubu öğrencilerimizde ise kariyer eğilimi tespiti ya da kariyer haritalarının belirlenmesi gibi konularda kariyer danışmanlarımız ile öğrencilerimize yardımcı oluyoruz.

Öğrencinin Okul Dışı Zamanlarını, Kişisel Gelişimine Uygun Şekilde Planlar
Öğrencinin ders dışı zamanlarında mümkün olduğunca sosyalleşmesi, yoğun çalışmaları sonucu oluşan stres atmaları hedeflenir. Kişiye özel ödevlendirme sistemiyle öğrencilerimizin sorumluluk alma ve kendini yönlendirme becerilerini geliştiriyoruz. Ayrıca yapılan zaman planlamaları ile okul dışında geçirilen zamanı kaliteli geçirmesini sağlıyoruz.

Sosyal Kulüpler Oluşturarak Sorumluluklar Paylaştırır
Okul hayatında öğrenim süreci, yalnızca derslerden ibaret değildir. Okullarımızda aktif olan sosyal kulüplerimiz, öğrencilerimizin takım halinde çalışmasını ve sorumluluk alma duygularını geliştiriyoruz. Kulüpler ile ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri sağlanırken, eğlenerek öğrenmelerine imkân sunuyoruz.

Lise Ve Üniversiteye Hazırlık Sürecini Kademelere Yayarak Sınav Kaygısını Yok Eder
Öğrencilerimizin akademik altyapısı ve bilgi birikimini, eğitim modelimize uygun olarak tasarlanmış güncel yayınlar, sınavlar gibi hazırlık süreci ile güçlendirerek, lise ve üniversite sınavlarında başarıya ulaşmalarını sağlıyoruz. Tüm bu hazırlık sürecini ise tam öğrenme eğitim anlayışı ile kademelere yayarak, oluşabilecek sınav kaygısını ortadan kaldırıyoruz.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this