Vatan Dijital

Vatan Dijital ile size her yol okul

Teknoloji çağı olarak nitelendirilen 21. yüzyılda, eğitim modelleri de çağa eşlik ediyor. Öğrenme metotları, teknoloji sayesinde daha da gelişiyor. Öğrenmenin ve bilgiye ulaşmanın yolu sadece okul duvarlarının çevrelediği alan ile sınırlı değil. Y ve Z kuşağı olarak tanımladığımız milenyum kuşağı öğrencileri istedikleri bilgiye, okul dışında da istedikleri zaman ulaşabilecek.
Vatan Okulları bünyesinde, yer alan Vatan Dijital uygulaması sayesinde; dijital içerikler, uygulamalar, takip, ölçme ve değerlendirme sistemiyle dijital eğitim, öğrenme sürecinin sınırlarını ortadan kaldırıyor ve eğitim öğretim faaliyetlerinin sürekliliğini sağlıyor.

Akıllı Öğrencilere Akıllı Sınıflar
Sunduğu projeler ile dijital eğitim reformu yaratan Vatan Okullarında, öğrencilere bu renkli dünyanın kapıları sonuna kadar açılıyor. Sınıflarda bulunan “Akıllı Tahta” uygulaması ile öğrenciler derslerinde animasyonlar, videolar, grafikler, fotoğraflar, ses efektleri, eğitimsel oyunlarla zengin bir öğrenim süreci yaşarlar. Böylece öğrenmenin kalıcı olması sağlanır.

Öğrencilere 7/24 Destek
Vatan Dijital’de eğitim, okul bitse dahi devam ediyor. Öğrenciler, akademik düzeylerine, ilgi alanlarına ve öğrenme stillerine uygun eğitim kaynakları ile daha keyifli öğreniyor.
Öğrencilerin kaçırdığı ders anlatımları, unuttukları ders kitapları, derslerine yönelik materyallere istedikleri zaman, istedikleri yerden hızlıca ulaşabilecekler. Ayrıca interaktif çalışmalar, kazanım odaklı oyunlar ve uygulamalar ile öğrenme süreçleri daha da pekişecek.

Her Öğrenciye Özel İçerik
Vatan Okullarında her öğrencinin gelişim ve öğrenme süreci tek tek değerlendirilir. Vatan Dijital’in sağladığı arayüz sayesinde öğretmenler, öğrencilerinin öğrenim süreci hakkında daha detaylı bilgi edinir. Bu bilgiler sayesinde, kişiye özgü oluşturulan içerikler ile öğrenim sürecinin hızlanması hedeflenir. Okulda işlenen konulara ek olarak, dijital ortamda daha önce hazırlanmış olan öğretim materyalleri ile de çok daha etkin ve verimli öğretim gerçekleştirilir.
Okul yöneticileri, gelişmiş ölçme değerlendirme yöntemleri ve objektif raporlamalar ile eğitim öğretim sürecini sağlıklı izleyebiliyor. Gerekli bulunan noktalarda veliler ile iletişime geçerek, öğrenci hakkında detaylı bilgi verebiliyor. Veliler ise öğretmenler ile daha sağlıklı iletişim kurabiliyor. Ayrıca iletişim kaynaklı ve detaylı raporlar ile sonuçları değerlendirmenin yanı sıra öğrenim sürecini de birebir yakından izleme fırsatı buluyor.

Vatan Dijital’in İçerikleri Neler?
Dijital ders kitapları, ders anlatımları, ders materyalleri, interaktif çalışmalar, kazanım odaklı oyunlar ve uygulamalar, öğrenci başarı grafikleri, K12net öğrenci bilgi sistemi

Vatan Dijital ile; Öğrenciler; daha keyifli öğrenme, öğrenmenin sınıf, zaman ve farklı öğrenme ihtiyaçlarına uygun bilgi kaynaklarına anında erişim. Teknolojiyi öğrenme amaçlı kullanabilme, yaratıcılığını geliştirme, disiplinler arası çalışma ve araştırma, kültürler arası farklılıkları tanıma ve bu farklılıklara saygı duyma, “Öğrenmeyi Öğrenme” konusunda daha fazla sorumluluk alma,
öğretmenleri ve sınıf arkadaşları ile birlikte ekranla öğrenme, eğitim amaçlı uygulamalar sayesinde kavraması zor konuları etkileşimli bir biçimde kolayca kavrayabilme olanağı sağlar.

Öğretmenler; dijital materyal oluşma, dijital ölçme değerlendirme, kişiye özgü dijital içerik hazırlama, dijital kütüphane oluşturma olanağı sağlar.

Veliler; Öğrencinin performansını yakından takip edebilme, 7/24 iletişim olanağı sağlar.

image
image
image
image
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this