Dr. Turay Kesler

1976 yılında Gümüşhane’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gümüşhane / Köse’de tamamladı. Lisans Eğitimini, Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı (1998). Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra (2001), Marmara Üniversitesi, Eğitim  Bilimleri Enstitüsü’nde Doktora Eğitimini tamamladı (2007).

Dr. Turay Kesler; Yönetim Kurulu Başkanı; 2020 yılı itibariyle Vatan Okulları ve Vatan Kurs Merkezleri ve Vatan Çocuk anaokulları ile Vatan Eğitim Kurumları olarak, Türkiye’nin tüm bölgelerinde yeni yatırımlar ve işbirlikleri ile yeni okullar ve kurs merkezleri açarak 2023 yılında bir ‘Eğitimde Türkiye Markası’ kurmayı hedeflemektedir.

Sivil Toplum Örgütlerindeki Görev ve Sorumlulukları;

Dr. Turay Kesler, hem eğitim sektörü ile ilgili, hem iş dünyası ile ilgili STK’larda da etkin görevler üstlenerek birikimlerini paylaşmaktadır.
TÖDER -Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği, Yönetim Kurulu Üyesidir (2014 -…).
İTO – İstanbul Ticaret Odası, Eğitim Komitesi Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak iki dönem (2009-2013) /(2013-2018) görev yapmıştır.
TOBB – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İstanbul Genç Girişimciler Kurulu’nda Eğitim Çalışma Grubu Başkanı (2012-2014) ve İcra Kurulu Üyesi (2014-15) görevlerinde bulunmuştur.
GÜSİAD -Gümüşhaneli Sanayici ve İş Adamları Derneği, Eğitim Komisyonu Başkanı(2015-…).
ABD, Almanya, İngiltere, İspanya, İtalya, Finlandiya, Letonya, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan gibi ülkelerde eğitim araştırma/inceleme programlarına, birçok ulusal ve uluslararası toplantı ve konferanslara katılmıştır.

Dr. Turay Kesler ve Vatan Okulları; 2018 yılında ArtıEğitim Yayınları tarafından düzenlenen “5. Yılın Eğitimde Başarı Ödülleri” kapsamında “Eğitime Katkı Ödülü”ne layık görülmüştür. “Terörü, fakirliği ve cehaleti ancak eğitimle yenebiliriz”  felsefesi ile hareket eden Dr. Turay Kesler; bu üç büyük sorunun öncelikle ele alınmasının gerekliliğine inanmaktadır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this