Dünya standartlarında eğitim sistemi sunan Vatan Okulları, eğitim halkasını genişletiyor. Kurulduğu günden bu yana 12 okula ulaşan Vatan Okulları, uzun yıllara dayanan eğitim tecrübesini, İstanbul Basın Ekspres ve Güneşli’de açacağı yeni okullara taşıyor.

Anaokul, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim programı uygulayacak Basın Ekspres Vatan Okulu ile Anadolu ve Fen Lisesi düzeyinde eğitim verecek olan Güneşli Vatan Anadolu ve Fen Lisesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmete girecek.

Çağdaş, vizyoner ve donanımlı nesiller yetiştirmek üzere yola çıkan Vatan Okulları, eğitim alanında yaptığı yatırımlara devam ediyor. Türk eğitim sektöründeki deneyimi ile 12 okula ulaşan Vatan Okulları, şimdi de İstanbul Basın Ekspres ve Güneşli’de iki yeni okulu hizmete sunuyor.

STEM EĞİTİMİ İLE ÜRETKEN ÇOCUKLAR

Alanında uzman ve akademik eğitim kadrosu ile oluşan Basın Ekspres Vatan Okulu 6.500m2 kapalı alan, 3.500 m2 açık alan ve 750 öğrenci kapasitesi ile öğrencilerin fizyolojik süreci göz önünde bulundurularak hazırlanan, sınıf ve okul mimarisine sahip.

Basın Ekspres Vatan Okulu bünyesinde, öğrenciler, Fen (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) ve Matematik (Mathematics) alanlarını içeren STEM, kodlama ve robotik eğitimi alacak. Anaokulundan itibaren öğrencilere okuma yazma eğitiminden önce öğretilen kodlama dili eğitimi sayesinde çocuklar algoritmik, bilişimsel, yaratıcı düşünme ve problem çözme becerisi ile çocuk yaşta kendi özgün ürünlerini ortaya çıkartabiliyorlar.

GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI VATAN ANADOLU VE FEN LİSESİ’NDE YETİŞİYOR

Teknoloji çağı olarak nitelendirilen 21. yüzyılda, eğitim modelleri de çağa eşlik ediyor. Öğrenme metotları, teknoloji sayesinde daha da gelişiyor. Teknolojiyi kullanıp, yeni bilgiler ve projeler üretebilecek çocuklar yetiştirecek Güneşli Vatan Anadolu ve Fen Lisesi, geleceğin bilim insanlarına uygun çalışacakları ortam ve koşulları ile öğrencilere kapılarını açacak.

Öğrenmenin ve bilgiye ulaşmanın yolu sadece okul duvarlarının çevrelediği alan ile sınırlı değil. Vatan Okulları’nda, Z kuşağı olarak tanımladığımız milenyum kuşağı öğrencileri istedikleri bilgiye, okul dışında da istedikleri zaman ulaşabiliyor. Okullarımızda yer alan bilgisayar laboratuarları, akıllı tahta ve tabletli eğitim sistemi ise öğrencilerin daha keyifle öğrenmesini sağlıyor.

SEBZE MEYVELERİ KENDİLERİ YETİŞTİRECEK

Çocukların sağlıklı ve doğal bir ortamda büyümesi, toprağı ve bitkileri tanıması gelişim sürecinde önemli bir rol oynar. Vatan Okulları bünyesinde yer alan hobi bahçeleri ve ekolojik ev ile doğayı, toprağı ve organik yaşamı yakından tanıma fırsatı olacak. Çocuklar istedikleri sebze ve meyveleri yetiştirerek, kitaplarda gördükleri bazı bitkilerin büyüme süreçlerine yakından şahit olacak. Ayrıca öğrencilerin ilgi alanlarına yönelik, sosyal gelişimlerini destekleyecek etkinlikler, hem sınıf içerisinde hem de okullarda yer alan çeşitli aktivite odalarında gerçekleştiriliyor.

“BEYAZ BAYRAKLI” SINIFLARDA SAĞLIKLI EĞİTİM

Sağlıklı bireyler yetiştirmenin yolu, hijyen ve temizlikten geçiyor. Gün boyu okulda eğitim alan öğrencilerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yalnızca hijyenik ve temiz mekanlara sahip okullara verilen “Beyaz Bayrak”a sahip derslikler ve atölyelerde eğitim görecek. Ayrıca sağlıklı büyümede büyük rolü olan spor, Vatan Okulları’nda günlük eğitimin bir parçası. Futbol, voleybol ve basketbol sahaları ile desteklenen sportif çalışmalarda öğrencilerin uluslararası düzeyde başarılar kazanarak, Türk sporunu temsil etmesi hedefleniyor.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Kaynak : egitimajansi.com