Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. Yıldönümünde vatandaşların ve öğrencilerin Anıtkabir ziyaretleri devam ediyor.

İstanbul merkezli Vatan Okulları öğrencileri de dün Atatürk’ü anmak için Anıtkabir’deydi. Anıtkabir’e giden öğrenci ve öğretmenler adına Atatürk mozolesine çelenk konuldu. Anıtkabir özel defterine Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e duyulan saygı ve minnet duyguları yazıldı. Öğrenciler Anıtkabir’in ardından Beştepe 15 Temmuz Şehitler Anıtı, Etnografya Müzesi ve Ankara Kalesi’ni de gezdiler.

Yılmadan çalışacaklar’

Vatan Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Turay Kesler, Türkiye’nin geleceği olan öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Atatürk’ün gösterdiği doğrultuda eğitilmesinin temel hedefleri olduğunu belirterek “Öğrencilerimiz her yıl olduğu gibi bu yıl daAnıtkabir ziyaretiyle ülkemizin kurucusunu andılar. Bilim, kültür ve tarih perspektifiyle yetişen öğrencilerimiz Atatürk’ün izinde yılmadan, yorulmadan yüksek bir disiplin ve bilinçle çalışacak ve O’nun koyduğu hedeflere ülkemizi taşıyacaklar” diye konuştu.

Kaynak : milliyet.com.tr