Vatan Okulları Ataşehir Şubesi ilkokul öğrencilerinin, Parıltı (Görmeyen Çocuklara Destek) Derneği yararına düzenlediği 2. Sanat Gecesi; mülki ve idari protokol katılımı ile Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde gerçekleşti.
Parıltı Derneği’ne destek için düzenlenen ve duygu dolu anların yaşandığı gecede; Türkiye’nin dört bir yanından halk oyunları sahnelendi, yöresel türküler eşliğinde görsel müzik ziyafeti yaşandı.
Katılımcılar tarafından ilgiyle izlenen; Karadeniz, Adıyaman, Kafkas yöresel halk oyunlarının yanı sıra; Âşık Veysel türküleri eşliğinde meddah anlatıları da sahnede yerini aldı. Program sonunda; Parıltı Derneği Başkanı Hale Bacakoğlu,Sümeyra Teymur ve İnal Aydınoğlu’na katılımlarından dolayı plaketleri takdim edildi.

Vatan Okulları Kurucusu Dr. Turay Kesler, 2 yıldır gerçekleştirilen Sanat Gecesi’ne desteklerinden dolayı katılımcılara teşekkür ederek;
“Ümit ediyorum, Sanat Gecesi’ni her sene Parıltı Derneği ile birlikte geleneksel hale getirip devam ettireceğiz. Vatan Okulları olarak; görmeyenlerin gözü, duymayanların kulağı olalım düşüncesiyle sosyal sorumluluk projelerinde hep beraber olmak istiyoruz” dedi.
Parıltı Derneği yararına düzenlenen gecenin ilki; geçtiğimiz yıl ocak ayında yoğun katılım ile gerçekleştirilmişti.