image

Yabancı Diller Gelişim Merkezi

 VATAN OKULLARI’NDA YABANCI DİL EĞİTİMİ

Küreselleşen dünyada yabancı dil öğrenmek artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Yabancı dil öğretimi her yaşta ve her düzeyde uygulanabilen bir süreç olmakla beraber, bu sürecin erken yaşta olmasının ileriye dönük daha kalıcı sonuçlar doğurduğu da bir gerçektir.

Bu durumlardan yola çıkarak; Vatan Eğitim Kurumları olarak her kademedeki yabancı dil eğitimimiz; dili amaç değil bir araç olarak gören ve öğrencilerin dünyaları ile paralel olan ‘İçerik Temelli Öğretim Modeli’ (CLIL) örnek alınarak hazırlanmaktadır. Hem İngilizce hem de Almanca dil ediniminde İçerik Temelli Öğretim Modelimiz, yabancı dil öğretimini içerik ile bütünleşmiş olarak öğretmeyi hedef alan bir modeldir. Öğrencilerimiz ‘CLIL’ modeli yabancı dil eğitim ile diğer branş derslerini de pekiştirme fırsatı bulup dil ve içeriği aynı anda öğrenip çifte kazanç edinebilmektedirler. Öğrencilerimiz aynı zamanda ‘Proje Tabanlı Eğitim’, ‘Yaşayarak Öğrenme Temelli Eğitim’, ‘Çift Dilli Eğitim’ yaklaşımı içinde dili edinirler. Yabancı dil öğretim programımız Integrated Skills (Bağlantılı Beceriler), Core Skills (Temel Beceriler) olmak üzere iki ana kategoride yapılan çalışmalarla desteklenir.

Kurumumuz; tüm dünya çevresinde başarısını ve kalitesini en iyi şekilde ispatlamış en prestijli yayınlardan olan  ‘Cambridge University Press’  ile işbirliğinde olup tüm kademelerde kaynakları, kitapları, dijital platformları kullanılmakta ve tüm seviyelerde yabancı dil eğitim programımız, eğitim kadromuz ve dokümanlarımız Cambridge Üniversitesi destekli sürdürülmektedir.

Her kademede öğrencilerimizin yabancı dil öğrenmelerinin kalıcı olması için özgün materyaller, gerçek nesneler ve interaktif programlar kullanılarak zengin bir eğitim ortamı sağlamaktayız. Bu sayede öğrencilerimiz zaman içinde hedeflenen dilin farklı bir dil, farklı bir iletişim aracı olduğunu gözlemler, kültürler arası benzerlik ve farklılıkları keşfeder ve bu farkındalık sonucunda yabancı dili anlamaya ve konuşmaya başlarlar. Tüm kaynaklarımız akıllı tahtaya uygun olup, interaktif kullanıma uygun envanterleri bulunmaktadır. Böylece derslerimiz teknoloji destekli olarak işlenmektedir.

Kurumumuz öğrencilerimizi uluslararası geçerliliği ve güvenilirliği dünyaca ispatlanmış Cambridge Young Learners (Starters, Movers, Flyers) ve ESOL (KET,

PET) sınavlarına hazırlamakta ve her yıl İlköğretim 1. sınıflarımızdan başlayarak öğrencilerimiz bu sınavlara girerek başarı sertifikalarını almaktadırlar. 5., 6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz FIT A1/A2 (Goethe Enstitüsü) ve DELE A1/A2

(Cervantes Enstitüsü) sınavlarına kurslarımızla hazırlanırlar ve başarılı olan öğrencilerimiz uluslararası düzeyde sertifikalarını alırlar.

Kurumlarımızda farklı seviyelerde İngilizce yürütülen kulüpler ile öğrencilerimiz müfredat dışında dil becerilerini geliştirebilmektedirler. JMUN (Junior Model United Nations) Do It Yourself Project, Problem Solving Club, Speaking Club, kulüp çalışmaları sayesinde öğrencilerimiz yurtiçi ve yurtdışı platformlarda farklı ortamlarda dili kullanarak kendilerine olan güvenlerini geliştirme fırsatını yakalarken, bilgi ve tecrübelerini arttırırlar.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this