Yenibosna Vatan Kurs

Çocuğunuz için
Huzur ve Güven Dolu
Bir Ortam

Çocuklarımızın sağlıklı büyüme ve gelişmesi sürecinde erken çocukluk yılları (0-6 yaş) çok önemlidir. Özellikle beyin gelişimi açısından bu yıllarda sağlanan sosyal, duygusal ve fiziksel destekler, sağlanacak zenginleştirilmiş nitelikli ortamlar, çocukların yaşam başarılarının temelini oluşturur. Çocuklar küçük yaşlarda tüm yaşamlarını etkileyecek alışkanlıklarının temelini atarlar. Gerek evde ve gerekse kreş, anaokulu ve ana sınıflarında alınan nitelikli eğitimler çocukların daha yüksek seviyede dil, zihin, sosyal ve fiziksel gelişim göstermelerine neden olur. Erken çocukluk yıllarından itibaren çocukların “ÇOCUK DOSTU” bir tavır içinde büyütülmesi bu nedenle çok önemlidir.
Çocuk dostu bir okul olarak hedefimiz katılımcı, eşitlikçi, özgürlükçü ve haklara saygılı çocuklar yetiştirmektir.

Hayallerin gerçeğe dönüştüğü okul

Yeni nesillere öğrenmeyi öğretiyoruz.
Her çocuk “özel”dir. Butik okul konseptinde verdiğimiz eğitimle her öğrenci kendisini “özel” hisseder. Çocuğunuzun bireysel özelliklerini göz önünde bulundurarak, okul yaşamına uyumu ve akademik becerilerinin geliştirilmesi yönünde sağlam bir temel atıyoruz.
Sadece akademik eğitimin verildiği bir okul değil, aynı zamanda da bir yaşam merkezi olarak öğrencileri hayata hazırlıyoruz. Öğrenciler, farklı eğitim programları çerçevesinde kişiye özel öğrenme stillerine göre eğitim almaktadırlar. Öğrencilerin kendi yeteneklerini ortaya çıkarmasına, yeteneklerini en iyi hale getirmesine ve tüm potansiyellerinin farkında olmasına yardımcı oluyoruz.

Kişiye özel takip sistemi ile sınavlara tam hazırlık desteği…
Butik Okul Konseptli Ortaöğretim (Secondary Education) programımız 5. ve 6. sınıflar “Gözlem ve Uyum Evresi”nden (OOS- Observation and Orientation Stage), 7. ve 8. sınıflar “Geliştirme ve Yönlendirme Evresi”nden (DIS- Development and Inducement Stage) oluşmaktadır.
Bu evrelerde öğrenciler performanslarına göre, Özel (Special), Açık (Express), Akademik (Academic) ve Teknik (Technical) eğitim programları çerçevesinde kişiye özel öğrenme stillerine göre eğitim almaktadırlar. Vatan Okulları ortaokulunda ‘‘Her çocuk bir bireydir ve diğerinden farklıdır.’’ Bu prensipten hareketle amacımız öğrencilerinin kendi yeteneklerini ortaya çıkarmasına ve geliştirmesine yardımcı olmaktır.

Vatan Okulları, eğitime getirdiği yenilikçi ve modern anlayışla 2017-2018 Eğitim Öğretim Döneminde Vatan Anadolu Lisesi olarak Güneşli’de eğitim vermektedir. Öğrencilerimizin hem akademik hem de sosyal olarak çağın gerektirdiği özgüvene ve analitik düşünceye sahip bireyler olarak yetişmeleri, rekabetin her gün daha da arttığı ve teknolojinin hayatımızdaki yerinin gün geçtikçe daha net belirginleştiği günümüzde liderlik vasıfına sahip, sorunlara farklı perspektiflerden bakıp çözüm üreten, iletişim yönü gelişmiş sosyal bireyler olmaları en büyük hedefimizdir.

“Hayallerin gerçeğe dönüştüğü okul” düşüncesinden hareketle okulumuzda; bilimin ışığında projeler gerçekleştirirken, değerler eğitimimizle de öğrencilerimizin yaşadığı topluma, doğaya ve çevreye karşı duyarlı bireyler olmaları ve evrensel insani değerleri özümsemelerini hedeflemekteyiz.

Tam öğrenme eğitim anlayışını benimseyen okulumuzda 9. ve 10. Sınıf öğrencilerimize temel akademik eğitim verilirken 11. ve 12. Sınıfta akademik eğitimin yanı sıra üniversiteye hazırlık eğitimi de verilmektedir.

image
image
image
image
image
image
image
image

İletişim Formu

İletişim Formunu doldurup göndermeniz halinde size en kısa zamanda dönüş yapılacaktır.

  Bizimle İletişime Geçin!

  Her türlü görüş, öneri, eleştirilerinizi bize iletebilirsiniz.

  Adres

  Yıldırım Beyazıt Cad. No:63 Yenibosna Bahçelievler/İSTANBUL

  Telefon

  0212 639 83 10
  Previous Next
  Close
  Test Caption
  Test Description goes like this